Üye Girişi
12.02.2016 12:05

'Altın 1,400 dolar olabilir'

DoubleLine Capital kurucusu ve CEO'su Jeffrey Gundlach, yatırımcıların merkez bankalarına ulan inancının kaybolması nedeniyle altının onsunun 1,400 dolara ulaşmasının olası olduğunu söyledi

ALTIN NE KADAR? TIKLAYIN!

 

Gundlach, "negatif faizlerin zararlı olduğu ve yardımcı olmayacağına dair belirtilerin sayısı o kadar çok arttı ki, merkez bankalarına güven sloganlarının bir şaka olduğu ortaya çıktı." dedi.

 

Fed Başkanı Janet Yellen, yasal ve diğer belirsizliklerin aşılması durumunda, ekonominin durumu kötüleşirse Fed'in negatif faize geçebileceğini söyledi. Avrupa ve Japonya'da Merkez Bankaları, bir zamanlar radikal bir fikir olarak görülen negatif faiz oranına geçerek can çekişen ekonomilerini canlandırmak istiyor.

 

Reuters haberine göre;Gundlach, negatif faiz oranının hisse senedi ve özellikle de banka ve finansal kurum hisse senetleriyle yüksek derecede doğru orantılı olduğunu vurguladı. Gundlach, özellikle bu sektörlerdeki hisse senetlerinin negatif faiz oranının karlılığa olumsuz etki edeceğine ilişkin beklenti nedeniyle ciddi şekilde satış baskısı altında olduğunu söyledi.

 

Gundlach, Fed'in faiz tahmini tablosu hakkında, "İnsanları korkutan şey Fed'in faiz artırımı tahmin tablosunda 3 yılda 12 faiz artırımı öngörülüyor olması. Fed, bu beklentiyi ne zaman değiştirecek? Beklentiler hala olduğu gibi duruyor." dedi.

YORUM YAZIN
veya
Gönder
YORUMLAR 0
>>
<<
ANAPARA HAKKINDA KULLANIM KOŞULLARI GİZLİLİK POLİTİKASI KÜNYE WEBMASTER ARAÇLARI İLETİŞİM
Copyright 2014 ©
BIST verileri Matriks tarafından sağlanmaktadır ve 15 dakika gecikmelidirRisk Açıklaması; Anapara.com web sitesinde yer alan her türlü bilgi, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilen bilgiler dikkate alınarak Anapara.com tarafından, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bilgiler yatırımcılar tarafından danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve yatırım kararlarına esas olarak alınmamalıdır. Bu bilgiler, belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır.

Bu itibarla, bu sayfalarda yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Anapara.com sorumlu tutulamaz.