Üye Girişi
19.02.2016 09:00

'Kademeli faiz artırımı en iyi rota'

San Francisco Fed Başkanı John Williams, kademeli faiz artırımının izlenecek en iyi rota olduğunu söyledi.

San Francisco Fed Başkanı John Williams, işsizlik oranının yıl sonuna kadar yüzde 4,5'e gitmesinin ve enflasyonun 2 yılda yüzde 2 seviyesine ulaşacağını öngörüldüğü ortamda Fed'in faiz oranlarını kademeli şekilde artırma planına bağlı kalması gerektiğini söyledi.

 

Aralık ayından bu yana görünüme yönelik değerlendirmelerinde çok küçük değiliams, "Uluslararası piyasalardaki gelişmelere rağmen ABD ekonomisi bir bütün olarak oldukça iyi görünüyor. Bu nedenle, para politikasını kademeli bir hızla normalleştirmeyi en iyi rota olarak görmeye devam ediyorum" diye konuştu.

 

Williams gazetecilere açilerin kendisini endişelendirmediğini, Fed'in ABD ekonomisini yanlandırmak için negatif faiz oranlarına ihtiyaç duyması olasılığını da çok küçük,uzak gördüğünü ifade etti. ABD ekonomisinin ciddi şekilde kötüleşmesi halinde Fed'in negatif faiz yerine varlık alımllduğunu belirten Williams, kademeli faiz artırımının kendisinin tercih ettiği patika olmaya devam ettiğini, ancak Fed'in politikasının her zaman verilere bağlı olduğunu da vurguladı.

YORUM YAZIN
veya
Gönder
YORUMLAR 0
>>
<<
ANAPARA HAKKINDA KULLANIM KOŞULLARI GİZLİLİK POLİTİKASI KÜNYE WEBMASTER ARAÇLARI İLETİŞİM
Copyright 2014 ©
BIST verileri Matriks tarafından sağlanmaktadır ve 15 dakika gecikmelidirRisk Açıklaması; Anapara.com web sitesinde yer alan her türlü bilgi, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilen bilgiler dikkate alınarak Anapara.com tarafından, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bilgiler yatırımcılar tarafından danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve yatırım kararlarına esas olarak alınmamalıdır. Bu bilgiler, belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır.

Bu itibarla, bu sayfalarda yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Anapara.com sorumlu tutulamaz.