Üye Girişi
18.03.2016 18:05

Altında ralliyi devam ettirecek 3 sebep

HSBC analistleri altın fiyatlarındaki yükselişin sürebileceğini belirtti ve bunu üç nedene bağladı

Altın bu yıl yüzde 18 artarak son 30 yılın en büyük rallisini yaptı. HSBC analistleri altın fiyatlarındaki yükselişin sürebileceğini belirtti ve bunu üç nedene bağladı.


Altın fiyatları yılın ilk çeyreğinde son 30 yılın en büyük artışını kaydetti.Financial Times'ın haberine göre, HSBC analistleri altında bu yıl görülen yüzde 18'lik artışın 1986'dan beri en büyük yükseliş olduğunu belirtti.

 

Analistler tarihsel olarak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırdığı dönemlerde altının 100 işlem günü boyunca güçlü bir seyir ortaya koyduğuna dikkat çekti. Fed yaklaşık 10 yıl sonra 16 Aralık'ta faizi 25 baz puan artırmıştı.

 

ARTIŞ İÇİN 3 NEDEN

 

Analistler 100 gün geçtikten sonra da altının yükselmeye devam edebileceğini dile getirdi.HSBC artış beklentisini üç nedene dayandırdı:  Fed'in güvercin bir tavır sergilemesi, yatırımcıların dolardan uzak durması ve dünya genelinde negatif faiz veren merkez bankalarının olması.Uluslararası piyasalarda altının onsu 1250 doların üzerinde işlem görüyor.

YORUM YAZIN
veya
Gönder
YORUMLAR 0
>>
<<
ANAPARA HAKKINDA KULLANIM KOŞULLARI GİZLİLİK POLİTİKASI KÜNYE WEBMASTER ARAÇLARI İLETİŞİM
Copyright 2014 ©
BIST verileri Matriks tarafından sağlanmaktadır ve 15 dakika gecikmelidirRisk Açıklaması; Anapara.com web sitesinde yer alan her türlü bilgi, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilen bilgiler dikkate alınarak Anapara.com tarafından, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bilgiler yatırımcılar tarafından danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve yatırım kararlarına esas olarak alınmamalıdır. Bu bilgiler, belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır.

Bu itibarla, bu sayfalarda yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Anapara.com sorumlu tutulamaz.