Üye Girişi
18.03.2016 14:40

Dolar "güvercin" Fed'e rağmen yükselir

Janus Capital Group'tan Myerberg, Fed'in "güvercin" tutumuna karşın doların yükselebileceğini kaydetti

Janus Capital Group portföy yöneeticisi Ryan Myerberg, Fed'in "güvercin" tutumuna karşın doların yükselebileceğini kaydetti.

 

DOLAR NE KADAR TIKLAYIN!

 

Myerberg, "Janus, Feed'in bu yıl en az iki kez faiz artırımına gitmesini bekliyor ve bu da yıl sonuna kadar doların güçlenmesinin yolunu açar" dedi.

 

DOLAR YIL SONUNDA  NE OLUR? TIKLAYIN!

 

Doların güçlü desenflasyon baskısı altındaki para birimleri karşısında uzun vadede değer kazanabileceğini kaydeden Myerberg, "Para politikalarında gevşeme halen masada" şeklinde görüş bildirdi.

 

Myerberg, dolarda uzun pozisyonlardan bu hafta, Fed'in beklenenden daha güvercin bir konum almasından dolayı ani bir harektele çıkıldığını sözlerine ekledi.

 

Myerberg, ayrıca, Fed, çok daha fazla riskten kaçınma ortamı ile birlikte daha fazla güvercin tutumunu alsaydı, long dolar pozisyonlarından aynı çıkışın görülmeyeceğini ifade etti.

 

Myerberg, Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası'nın kenarda otyurup paralarının değer kazanmasını izlemeyeceklerini sözlerine ekledi.

 

Myerberg, euronun uzun vadeli görünümünün aşağı yönlü olduğunu ve Japon yeninin muhtemelen zayıf kalacağını belirtti.

YORUM YAZIN
veya
Gönder
YORUMLAR 0
>>
<<
ANAPARA HAKKINDA KULLANIM KOŞULLARI GİZLİLİK POLİTİKASI KÜNYE WEBMASTER ARAÇLARI İLETİŞİM
Copyright 2014 ©
BIST verileri Matriks tarafından sağlanmaktadır ve 15 dakika gecikmelidirRisk Açıklaması; Anapara.com web sitesinde yer alan her türlü bilgi, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilen bilgiler dikkate alınarak Anapara.com tarafından, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bilgiler yatırımcılar tarafından danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve yatırım kararlarına esas olarak alınmamalıdır. Bu bilgiler, belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır.

Bu itibarla, bu sayfalarda yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Anapara.com sorumlu tutulamaz.